EN

Про школу

Дитячо-юнацька хокейна спортивна школа «Сокіл» — це позашкільний навчальний заклад підпорядкований Департаменту молоді та спорту виконавчого органу Київської міської влади (Київської міської державної адміністрації).

Як комунальний заклад школа була заснована у серпні 2019 року. Одразу команди ДЮСШ захопили провідні позиції на дитячо-юнацьких змаганнях з хокею з шайбою в Україні. З року в рік набір до спортивних груп збільшувався. Вже в 2020 році шлях спільних дій керівництва школи, бізнесу та приватних ініціатив, на базі закладу відродився легендарний київський «Сокіл» багаторазовий Чемпіон України з хокею.

СТВОРЕННЯ ШКОЛИ

1-го жовтня 1982 року, на підставі рішення Укрпрофради від 14.09.1982 р, №10/100, Київською міською радою ДСТ «Зеніт», була створена спеціалізована дитячо-юнацька школа олімпійського резерву «Сокіл», яка базувалася на Льодовій ковзанці «Авангард», по вулиці Мельникова, 46.

ТРЕНЕРСЬКИЙ ШТАБ

Школа була укомплектована досвідченими фахівцями, колишніми хокеїстами команди майстрів «Сокіл». В. В. Чибірев, А. А. Ніколаєв, А. Д. Дулін, В. П. Голдобін, В. А. Альошин, В. Д. Соколов, Б. Н. Гольцев стали першими наставниками створеної школи. Директором був призначений В. П. Уткін, завучем – І. О. Шичков. Згодом, всім тим, хто входив в цей тренерський колектив (крім А. Д. Дуліна), було присвоєно звання Заслуженого тренера України.

РОЗКЛАД ТА ТРЕНУВАННЯ

У школі були відкриті шість спецкласів, заняття в яких проходили за індивідуальним графіком. У розклад також входили шість тренувань на тиждень на льоду. Команди постійно виїжджали на збори до літніх таборів. Календар всіх змагань був складений з урахуванням загальноосвітніх занять. Команди старших вікових груп брали участь в першостях СРСР серед юнаків, юніорів та спецкласів. Перші два-три роки вихованці СДЮШОР не посідали високих місць в цих змаганнях, але поступово додавши в майстерність і досвід, юні хокеїсти стали набагато впевненіше виступати в турнірах. Так команда 1969 р.н. (Тренер Гольцев Б. Н.), в 1986 році стала чемпіоном СРСР. Срібними медалями в 1984 році була нагороджена команда 1967-1968 р.н. (Тренер Чибірев В. В.). Юнаки 1972 р.н. (Тренер Голдобін В. П.), стали бронзовими призерами в першості СРСР в 1989 році. Команда 1974 р.н. (Тренер Чибірев В. В.) завоювала срібні медалі союзної першості в 1991 році.

СТУДЕНТИ ШКОЛИ НА ЄВРОПЕЙСЬКИХ ЧЕМПІОНАТАХ

Займаючи високі місця в чемпіонатах СРСР, наші кращі учні стали залучатися в юнацькі та юніорські збірні команди країни, на чемпіонати Європи та Світу. Так в складі збірної СРСР, в 1989 році, С. Ткаченко, В. Тимченко і В. Олецький стали чемпіонами Європи. Також чемпіонами Європи в різні роки ставали А. Найда і О. Посмет’єв. Срібними призерами чемпіонатів Європи були Ю. Гунько, О. Житник, А. Кузьмінський, Д. Підгурський, О. Полковников, А. Савченко. Бронзові медалі чемпіонатів Європи завойовували А. Годинюк, Е. Попов, І. Свінціцький, А. Сидоров, Д. Христич і А. Хоменко.

МОЛОДІЖНИЙ ЧЕМПІОНАТ СВІТУ

Переможцями молодіжного чемпіонату Світу 1989 були Д. Христич, А. Сидоров та А. Годинюк. О. Житник став переможцем молодіжного чемпіонату Світу в 1992 році в складі збірної СРСР. Д. Христич – Чемпіон Світу (серед дорослих команд) в складі збірної СРСР. О. Житник – Олімпійський Чемпіон 1992 року в складі збірної СНД.

НАЦІОНАЛЬНА ХОКЕЙНА ЛІГА

З 1992 року кращі вихованці школи входили до складу юнацьких і юніорських збірних команд України, які брали участь в чемпіонатах світу в групах «А», «В» і «С». Багато вихованців школи виступали в найсильнішій лізі світу – НХЛ. Більше десятка років провели за океаном Д. Христич і О. Житник, захищаючи кольори команд Національної Хокейної Ліги. Дворазовим володарем Кубка Стенлі став вихованець нашої школи Р. Федотенко. Також найпочесніший трофей НХЛ виграв А. Бабчук. Багато років грали в НХЛ Н. Жердєв, А. Понікаровський, А. Годинюк, І. Чибірев. І. Чибірев – дворазовий володар Кубка Європейських Чемпіонів і дворазовий Чемпіон СРСР.

ЗВ’ЯЖІТЬСЯ З НАМИ

Якщо ви бажаєте дізнатися інформацію про групи, звертайтеся за телефонами +380930861392, +380673850420.

З інших питань телефонуйте +380678474713 або пишіть нам на dushsokil@gmail.com.

СПОНСОРИ ТА ПАРТНЕРИ

Шановні вболівальники ХК «Сокіл»
Ми все ще старанно працюємо над сайтом, тому ви побачите, що деякі сторінки знаходяться в роботі та матеріали постійно оновлюються.
Дякуємо за ваше розуміння! Будь ласка, продовжуйте стежити за новинами Клубу та відвідувати сайт.

Дякуємо.
Слава Україні!

#SOKILKYIV #СОКІЛКИЇВБУДЕЖИТИ #LONGLIVESOKILKYIV