1:1. «Сокіл» програв «Кепіталз» другий матч півфіналу

«Сокіл» зазнав поразки в другому матчі півфінальної серії плей-оф. Наша команда поступилася, ведучи в рахунку після двох періодів і за грою, і за рахунком. Цей матч нагадав зустріч, яка відбулася 25 листопада минулого року. Тоді «Сокіл» вів 2:0 і програв через втрату концентрації 2:3.

«Сокіл» (Київ) – «Київ Кепіталз» – 2:3 (1:1, 1:0, 0:2)

Рахунок у серії – 1:1

Шайби: 1:0 – Захаров (Благий, Янішевський, – більш.), 10:01. 1:1 – Панченко, 18:05. 2:1 – Захаров (Толстушко, – більш.), 20:48. 2:2 – Панченко (Черненко, Берднікс), 43:30. 2:3 – Берднікс (Куцевич), 51:26

«Сокіл»: Дьяченко; Толстушко – Філімонов, Чердак – В. Мазур – Бабинець; Вол. Алексюк – Янішевський, Благий – Захаров – Разумов; Дворецький – Полоницький, Ромащенко – Бондарєв – Бородай; Гайдук – Горлушко, Собченко – Качан – Говорушко. Тренер – Олег Шафаренко

«Кепіталз»: Бабік; Рябенко – Берднікс, Куцевич – Черненко – Панченко; Таран – Сірченко, Кривоножкін – Секірко – М. Олійник; Лапко – Моксунен, Тищенко – Дворник – Луговий; Бабчук – Древаль, Плесовських – Койда – Безуглий. Тренер – Вадим Шахрайчук

Кидки: 29 (8 + 5 + 16) – 28 (10 + 14 + 4)
Штраф: 12 (4 + 2 + 6) – 20 (8 + 10 + 2)

3 березня. Київ. Палац спорту. 1000 глядачів

У порівнянні з першим матчем зміни в складах обох команд були мінімальними. У «Сокола» нападників Ігоря Слюсаря та Максима Жеребка замінили оборонець Денис Гайдук і форвард Євген Говорушко. Цікаво, що для 18-річного Жеребка це перша пропущена за два останніх сезони гра, якщо не враховувати дискваліфікації на заключний поєдинок фіналу-2023. Пов’язана вона не з травмою, а з тренерським рішенням. У суперників другу пару оборонців цього разу склали Павло Таран і Валентин Сірченко, а в четвертому дуеті діяв Олександр Древаль.

Дебют зустрічі був так само обережним, але трохи менш нервовим, ніж два дні тому. І перевагу свою «Сокіл» позначив трохи швидше, найперше завдяки тому, що суперники грішили порушеннями правил і отримували вилучення. Власне, другу більшість «Сокола» Віктор Захаров і реалізував. В обороні ж чемпіони і воротар Богдан Дьяченко діяли дуже надійно. Богдан був близьким до того, щоб завершити «на нуль» четвертий період поспіль. Якби не помилка Павла Дворецького за хвилину до завершення першого періоду. Досвідчений оборонець виконав неточну вертикальну передачу, після якої Ярослав Панченко вийшов один в нуль і забив першу в історії «Кепіталз» шайбу в плей-оф.

Втім, ще до перерви «монархи» встигли отримати чергове, п’яте в першому періоді вилучення, яке вже після поновлення гри матеріалізував у гол фірмовим кидком у дальній верхній кут з правого кола для вкидання той же Захаров.

Часті вилучення стали для «Кепіталз» великим лихом, яке не дало команді Вадима Шахрайчука в цьому матчі розкритися. З одного боку, це є демонстрацією переваги гравців «Сокола» в швидкості й індивідуальній майстерності, а з іншого показує на проблеми суперників з дисципліною. У другому періоді «Кепіталз» знову заробили десять штрафних хвилин і в самому кінці 20-хвилинки навіть напрацювали на повноцінну подвійну меншість протягом двох хвилин. Котра, щоправда, нівелювалася швидким вилученням Вадима Мазура, після якого команди завершували другий і починали третій періоди в форматі чотири на три. Втім, скористатися з цієї переваги «Сокіл не зміг, а в невдовзі після того дозволив супернику зрівняти рахунок.

Певний злам у грі стався після того, як у середині третьої 20-хвилинки за надмірну жорсткість чотирихвилинним штрафом був покараний Артем Бондарєв. Суперники, щоправда, трохи полегшили нашій команді завдання, отримавши в ході цієї 20-хвилинки своє вилучення. Однак якраз у рівних складах залишений без опіки Деніс Берднікс закинув шайбу, яка виявилася переможною.

1:1. Третій матч у серії відбудеться у середу, 6 березня. Початок – о 18:00.