Б’ємо «Кепіталз» завдяки дублеві Жеребка

«Сокіл» відкрив 2024 рік трудовою перемогою над «Київ Кепіталз». Символічно, що обидві шайби у ворота команди, яка ще до першого офіційного матчу назвалася головною командою Києва, а зараз зазіхає на монархічний статус, закинув вихованець школи «Сокола» Максим Жеребко.

«Київ Кепіталз» – «Сокіл» (Київ) – 1:2 (1:1, 0:0, 0:1)

Шайби: 0:1 – Жеребко (Захаров, Янішевський), 00:42. 1:1 – Берднікс (Дворник, Куцевич, – подв. більш.), 10:45. 1:2 – Жеребко (Толстушко), 49:43

«Кепіталз»: Бабік; Рябенко – Берднікс, Куцевич – Черненко – Панченко; Таран – Моксунен, Кривоножкін – Секірко – М. Олійник; Сірченко – Бабчук, Тищенко – Дворник – Луговий; Плесовських – Валькун, Безуглий – Лапко – Койда. Тренер – Вадим Шахрайчук

«Сокіл»: Дьяченко; Філімонов – Толстушко, Чердак – В. Мазур – Бабинець; Янішевський – Вол. Алексюк, Жеребко – Захаров – Бородай; Полоницький – Горлушко, Собченко – Бондарєв – Разумов; Говорушко – Качан – Слюсар; Гайдук. Тренер – Олег Шафаренко

6 січня. Київ. Палац спорту

Напередодні цієї гри до складу нашої команди повернувся голкіпер Олег Петров. Натомість у лазареті залишаються Роман Благий, котрий вже тренується і розраховує зіграти в одному з найближчих матчів і Руслан Ромащенко, котрий вибув як мінімум до кінця січня. Також не зміг прийняти участі в матчі, але не за станом здоров’я, а з причин особистого характеру оборонець Данило Римар. У «Кепіталз» кадрових проблем було менше: в числі травмованих залишається оборонець Колін Вітт.

«Сокіл» швидко повів у рахунку. Ще секундна стрілка не зробила першого повного оберту, як проштовхнув шайбу у ворота, поборовшись на п’ятаку, Максим Жеребко. Втім, після гарного початку було, м’яко кажучи, непереконливе продовження. У перших десять хвилин хокеїсти «Сокола» вилучалися чотири рази і врешті у подвійній меншості пропустили. То Деніс Берднікс дальнім кидком у верхній кут провів шайбу вельми схожу на ту, яку він забив «Соколу» в матчі 25 листопада і яка тоді виявилася для самопроголошених монархів переможною. До кінця першого періоду «Кепіталз» могли забивати ще мінімум двічі. В цих епізодах «Соколу» відверто поталанило.

«Сокіл» натомість тривалий час грав у більшості в третьому періоді. Тричі поспіль один малий штраф для суперників переходив в інший. Щоразу нетривалий час наші хокеїсти грали в подвійній більшості, а закинути змогти в форматі 5х4. Однак передувало влучному кидку Володимира Алексюка від синьої лінії порушення з боку Дениса Бородая, котрий за воротами суперників зачепив ключкою по обличчю Владислава Лугового. Судді спершу порушення не помітили, але після взятого Вадимом Шахрайчуком відеоперегляду покарали Дениса чотирма хвилинами штрафу.

Врешті, другий період завершився без голів, а в третьому команди діяли обережно. Стало цілком зрозумілим, що долю гри може вирішити одна шайба. І її закинув у середині десятихвилинки, вирвавшись на ворота справа, Максим Жеребко, безперечно, головний герой зустрічі.