«Црвена Звезда» – «Сокіл». Анонс стартового матчу Континентального кубка

Сьогодні, 13 жовтня в сербській столиці Белграді «Сокіл» розпочне виступ у Континентальному кубку. Починаючи з 20:30 граємо в першому матчі другого раунду з господарями турніру, чинними чемпіонами Сербії «Црвеною Звездою». Також у нашій групі виступають литовський «Каунас» та угорський «Ференцварош». У третій раунд змагань виходить переможець квартету.

«Црвена Звезда» (Белград, Сербія) — «Сокіл» (Київ, Україна)

13 жовтня, п’ятниця. Початок — 20:20

Белград. Льодовий палалац «Піонір»

Трансляція: Youtubе-канал IIHF

«Сокіл» у єврокубках

19 турнірів, 75 матчів, 43 перемоги, 6 нічиїх, 26 поразок, різниця шайб 399 – 196

У єврокубках «Сокіл»  гратиме у 19-те в історії, зокрема в 14-те стартуватиме в турнірі, який іменується Континентальним кубком. Попереднього разу наша команда виступала у цьому євротурнірі два роки тому. Тоді, у жовтні 2021-го наші хокеїсти мали всі шанси пробитися в третій раунд Континентального кубка. То якби не поразка 1:4 в стартовому матчі від латвійського «Олімпа» з Риги. Наступних два поєдинки – у господарів турніру угорського «Ференцвароша» і естонського «Вялька» – «Сокіл» виграв 4:1 і 9:4 відповідно. При цьому ситуація в групі склалася так, що перед заключним туром наша команда виходила б у наступний раунд лише за умови, що «Ференцварош» виграє в «Олімпа» 3:0. Будь-який інший рахунок нашу команду тоді не влаштовував. Щастя було дуже близько: на 59-й хвилині господарі вели з потрібною нам перевагою. Але пропустили менш, ніж за дві хвилини шайбу від 40-річного Ґеоґійса Пуяцса і тим самим пропустили в наступний раунд латвійців. Таким був перший єврокубковий досвід для молодого тренера «Сокола» Олега Шафаренка, котрий вигравав Континентальний кубок як гравець у 2006 році з білоруською «Юністю» з Мінська.  

23 жовтня 2021-го. “Ференцварош” – “Сокіл” – 1:4. З того складу нашої команди донині не залишилося жодного гравця. Зате вийдуть на лід сьогодні в Белграді Артем Євсейчик та Ігор Слюсар, нині оборонець і нападник, а тоді масажист і сервісмен “Сокола”. На цьому фото Ігор разом із воротарем Дмитром Кубрицьким і нападником Михайлом Сімчуком, які зараз виступають за океаном

Торік на правах чинного чемпіона країни «Сокіл» теж отримував право виступати в Континентальному кубку. За спортивним принципом. Однак після початку повномасштабної війни наше керівництво вирішило делегувати повноваження віце-чемпіонам країни «Кременчуку». Які й представляли Україну в єврокубку, починаючи з третього раунду. Де програли всі три матчі.

Зауважимо, що сито стартових раундів континентальних турнірів кияни долали шість разів. Найуспішнішим досі залишається перший для «Сокола» сезон у єврокубках. У 1986-му українці боролися за Кубок Шпенґлера і стали другими тільки долею випадку. Збірна Канади, складена з гравців-студентів, які виступали в Європі, тріумфувала вдруге поспіль завдяки новому регламенту, коли після колового турніру організатори Кубка вирішили проводити фінальний матч між командами, котрі посіли дві перших позиції. На першому етапі «Сокіл» не знав втрат, обігравши тих же канадців 7:3, однак у фіналі українці поступилися 6:9 і зупинилися в кроці від здобуття трофею. Найкращим бомбардиром того турніру з 10 очками (6 голів + 4 асисти) став нападник киян Анатолій Степанищев, а в символічну збірну, окрім нього, увійшли ще два представники «Сокола» — воротар Юрій Шундров і оборонець Сергій Горбушин.

Юрій Шундров

До Белграда наша команда вирушила на світанку 11 жовтня, відразу після матчу регулярного чемпіонату України проти «Київ Кепіталз» (3:2 Б). На жаль, перенести призначений на переддень виїзду поєдинок не вдалося, тому часу на відновлення в наших хокеїстів було обмаль. Не додає свіжості і виснажлива, тривалістю в добу і протяжністю 1500 км дорога автобусом з української до сербської столиці.

До Белграда «Сокіл» поїхав нібито й звичною обоймою. Бракує лише оборонця Артема Бондарєва, котрий отримав травму в матчі з «Кременчуком» (3:2 Б) минулої п’ятниці і відновитися не зумів. Також вдома залишилися молоді нападники Володимир Костромітін та Ілля Собченко.

Треба сказати, що «Сокіл» виходив із пропозицією, щоб отримати підсилення на період єврокубків від інших українських клубів. Головно Олега Шафаренка цікавили гравці оборонного амплуа. Наш тренер бажав бачити в Белграді у своїй команді захисників «Дніпра» Євгена Ратушного і Микиту Лєснікова, оборонця «Кременчука» Дениса Матусевича і нападника «Кепіталз» Владислава Куцевича. Однак домовитися про короткотермінову оренду з керівниками вище перелічених клубів нашим керманичам не вдалося.

Відпочивши після тривалого автобусного переїзду, за добу до матчу хокеїсти «Сокола» опробували кригу льодового палацу «Піонір», котрий може вмістити 2000 глядачів.

Чого чекати від наших перших суперників? «Црвена Звезда» є чинним чемпіоном Сербії. У фіналі белградці перемогли «Войводину» – 6:2, 7:1. Хокейний колектив заснований у 1946 році і входить у систему з однойменними футбольною, баскетбольною, гандбольною і ватерпольною командами. Також «Звезда» виступає в словенській Інтернаціональній хокейній лізі. Там команда навесні дійшла до півфіналу, де поступилася словенському «Тріґлаву». Загалом «Звезда» є десятиразовим чемпіоном Сербії/Югославії. Очолює команду місцевий фахівець Іґор Косовіч.

Цікаво, що в складі «Звезди» є чотири руских легіонери – оборонці В’ячеслав Дєґтєрєв, Павєл Пчалін, Сєрґєй Щєнков і Роман Сініцин. У зв’язку з цим на вчорашньому директораті змагань представник «Сокола» Костянтин Сімчук попередив організаторів, що наша команда після сьогоднішнього матчу не братиме участі в традиційних рукостисканнях.

Більше легіонерів у «Црвені Звезді» немає. Ще двоє хокеїстів народилися в інших країнах, але вже мають сербські паспорти. Так, 20-річний канадський воротар Ніл Бітон вже виступав за Сербію на молодіжному чемпіонаті світу, а 27-річний форвард Андрей Цвік, який народився в Угорщині, грав за національну збірну Сербії вже на семи світових першостях, зокрема на попередній, де він протистояв українцям. Крім Андрея, у складі сербів було ще 11 представників «Црвени Звезди»: воротар Арсеньє Ранковіч, оборонці Марко Младеновіч, Уґлєша Новаковіч, Павле Подунавац, Андрія Спаньєвіч, Вукашин Дінчіч, нападники Матія Дініч, Алекса Ґвозденовіч, Марко Драґовіч, Андрія Рачіч і Лазар Лестаріч.

Цікаво, що перша шайба «Сокола» в сьогоднішньому матчі стане для нашої команди ювілейною, 400-ю в єврокубках.

Іван Вербицький