Хто з кубком поїхав, той з двома повернувся. Тріумф соколят на Весняному кубку

Перше і друге місця на турнірі, який носив статус підсумкового в сезоні-2022/2023 серед хокеїстів 2013-2014 років народження в Україні – такий блискучий для вихованців школи «Сокола» підсумок «Весняного кубка» в Богуславі на Київщині. 26-28 травня на льоду місцевої ковзанки «Льодограй» виступало 16 команд. Наслідком цих протистоянь стало перше місце «Сокола-2013» і друге – «Сокола-2014».

Наші чемпіони

«Ми заслужили цю перемогу, – каже після церемонії нагородження тренер десятирічних соколят Денис Вовк. – На всіх змаганнях минулого сезону наша команда фінішувала в призерах, але ніяк не могла стати першою. Чотири попередніх турніри ми завершили другими. Завжди бракувало якоїсь дещиці. Проте на головну битву сезону ми налаштувалися найкращим чином».

Треба сказати, що для того, аби «Весняний кубок-2023» став для юних хокеїстів особливим, тренери і їх батьки подбали ще до виїзду в Богуслав. «Ми могли добратися до райцентру на Київщині власним транспортом, кожен окремо чи по групах, але подбали, щоб наші діти поїхали на цей турнір на автобусі, яким їздить на матчі головна команда «Сокола» і національна збірна України. Для юних гравців опинитися в цьому салоні – це щось особливе», – говорить Ярослав Нікітін, батько нападника «Сокіл-2013» Микити Нікітіна.

Крім того, в багажному відділенні автобуса до Богуслава вирушив чемпіонський кубок, здобутий першою командою «Сокола» за підсумками фінальної серії з «Кременчуком» цьогоріч наприкінці березня. В цьому також був якийсь знак. Добрий знак.

У Богуславі 16 команд були розділені на два дивізіони по вісім колективів згідно з рейтингом. Кожна з вісімок проводила матчі тривалістю по півгодини у форматі «три на три» поперек поля за коловою системою. Тобто всі учасники провели по сім поєдинків. «Сокіл-2013» виграв шість з них (9:5 – у богуславських «Шершнів», 6:3 – у «Кременчука», 8:4 – у київських «Бульдогів», 7:5 – у вінницького «Патріота», 12:3 – у «Сокола-2013»-2 і 12:2 – у «Дніпра»), поступившись єдиного разу «Соколу-2014».

Ключовим для наших хокеїстів виявився п’ятий поєдинок, в якому підопічні Вовка грали з «Патріотом». Саме вінничанам соколята поступалися першістю на двох попередніх турнірах. І саме «Патріот» на ту мить виглядав головним конкурентом у боротьбі за перше місце на «Весняному кубку». То був дуже важкий, десь навіть драматичний поєдинок, у якому кияни проявили справжній соколиний характер і зламали опір суперника в кінцівці. По дві шайби в цій зустрічі закинули Данило Шилов і Богдан Серженко, а вирішальним за рахунку 5:5 виявився гол Олександра Пацери. Сашко вдало зіграв на добиванні, вивів нашу команду вперед, а невдовзі після того Павло Супрун на контратаці закинув шайбу, яка зняла питання про переможця остаточно – 7:5.

І хоч попереду було ще два поєдинки, всі розуміли: соколята першого місця вже не віддадуть.

«Щоб забрати кубок, нам треба було його привезти з собою», – жартує Денис Вовк. Той, «дорослий», вагою понад 30 кілограмів, став головним об’єктом уваги всіх учасників після церемонії нагородження. Соколята теж фотографувалися з почесним трофеєм. Але найперше раділи свіжому, здобутому за миті до того.

Чемпіонами «Весняного кубка-2023» в складі «Сокола-2013» стали:

Воротарі – Ілля Соченко, Анатолій Свистун; польові гравці – Данило Шилов, Олександр Пацера, Павло Чернишов, Микита Нікітін, Богдан Серженко, Геннадій Вакулін, Павло Супрун, Денис Баранік, Іван Кремньов, Клим Трухін, Ярослав Довгяло.

Найкращим гравцем турніру в складі чемпіонів організатори назвали Павла Чернишова, мудрого, не за роками росзудливого оборонця, який володіє солідними як для свого віку габаритами.

«Павло – молодець, проявив себе з найліпшого боку, він був одним з лідерів команди, – коментує Денис Вовк. – Хоча я задоволений усіма хлопцями. Якщо б хтось випав, ми б не стали чемпіонами. А головне – добре зіграли наші воротарі – Анатолій Свистун та Ілля Соченко. Без гарних голкіперів довгі змагання виграти неможливо. Загалом для нас це був гарний підсумок виступів у форматі «три на три». З наступного року вже гратимемо на все поле. До великої війни в школі «Сокола» займалося 36 хлопців 2013 року народження. Після початку повномасштабного вторгнення росіян більше половини цих хокеїстів виїхали за кордон. Ми довкомплектувалися дітьми з Харкова і Краматорська, які через війну теж стали вимушеними переселенцями і переїхали до Києва».

Зауважимо, що друга команда «Сокола-2013» посіла у дивізіоні А восьме місце. За неї грали визнаний найкращим воротар Іван Таран, а також польові гравці Макар Онищенко, Богдан Патока, Михайло Петраков, Єгор Бевзюк, Максим Босенко, Владислав Дудник, Федір Грановський, Герман Ткаченко, Юрій Веретельник і Роман Семко.

Творці сенсації

«Приємно здивувала наша малеча», – не приховуючи радості, сказав після заключного матчу тренер «Сокола-2014» Олександр Нікулічев. Дев’ятирічні соколята справді стали авторами головної сенсації турніру, посівши друге місце. Що дуже важливо: «Кременчук», головного конкурента в боротьбі за другу позицію, кияни перемогли 4:2 в лобному протистоянні останнього туру. Теж проявивши характер і закинувши дві шайби за рахунку 2:2 в кінцівці. Головним героєм зустрічі став нападник Гліб Абраменко, на рахунку якого дубль.

Зазначимо, що дев’ятирічні соколята виявилися єдиними на турнірі, кому вдалося переграти майбутніх чемпіонів (7:3). Найкращою в тому матчі була нападниця Надія Косич, яка закинула дві шайби і виглядала справжньою лідеркою команди в боротьбі з грізними суперниками.

Відверто не вдався «Соколу-2014» лише поєдинок проти «Патріота». Його підопічні Нікулічева програли 3:12. Ще одне очко команда загубила в зустрічі з господарями. Протистояння «Сокіл-2014» – «Шершні» завершилося 6:6. Інші матчі команда виграла: 11:2 – у «Дніпра», 12:4 – в «Сокола-2013»-2, 10:7 – у «Бульдогів».

Другими призерами «Весняного кубка-2023» у складі «Сокола-2014» стали: Артем Омельченко, Гліб Абраменко, Надія Косич, Назар Сивачук, Данило Макоревич, Єгор Шевкун, Іван Латиш, Кирило Левін, Олег Андрусенко і Георгій Алексєєв.

Друга команда «Сокола-2014» посіла четверте місце в дивізіоні Б. За неї виступали: Гліб Собченко, Ілля Собченко, Кирио Воєнков, Кирило Мальчонков, Святослав Шунькін, Тарас Позняк, Аристарх Насташенко, Лев Поливода, Гордій Мудренко, Тимур Дмитренко.

…Канікули в юних соколят після виступу на «Весняному кубку» настануть не відразу. Протягом червня команда 2013 року народження тренуватиметься на ковзанці Виставкового центру. Дев’ятирічні тренуватимуться до 15 червня. На початок серпня Денис Вовк і Олександр Нікулічев запланували проведення спортивного табору в Богуславі. Його юні хокеїсти проведуть за сприяння Департаменту молоді і спорту Київської міської військової адміністрації, яка підтримувала школу «Сокола» протягом усього сезону-2022/2023 і, сподіваємося, буде це робити й надалі.

Іван Вербицький