Коли у воротах стіна. Дьяченко у День народження приніс «Соколу» перемогу над «Кременчуком»

«Сокіл» виграв перше в цьогорічному регулярному чемпіонаті Favbet ліги Класичне дербі. Героями зустрічі стали Денис Бородай, який забив сам і допоміг це зробити Русланові Ромащенку, сам Ромащенко, який також став автором вирішального булліта, а також голкіпер Богдан Дьяченко.

«Сокіл» (Київ) – «Кременчук» – 3:2 Б (1:2, 0:0, 1:0, 0:0, 1:0)

Шайби: 1:0 – Ромащенко (Бородай, Слюсар), 01:10. 1:1 – Середницький (Брага, – менш.), 05:43. 1:2 – Лялька (Варава, Середницький), 18:49. 2:2 – Бородай (Благий, Толстушко, – більш.), 49:32. 3:2 – Ромащенко (вирішальний булліт)

«Сокіл»: Дьяченко; Філімонов – Толстушко, Чердак – Мазур – Разумов; Бондарєв – Вол. Алексюк, Благий – Захаров – Бабинець; Полоницький – Євсейчик, Слюсар – Ромащенко – Бородай; Говорушко – Качан – Жеребко; Горлушко, Янішевський. Тренер – Олег Шафаренко; асистенти – В’ячеслав Тимченко, Костянтин Сімчук

«Кременчук»: Кучер; Матусевич – Варава, Лялька – Кривошапкін – Целогородцев; Ігнатенко – Кругляков, С. Тимченко – Середницький – Брага; Матвієнко – Панков, Геворкян – Кривенко – Андрєщенко; Бабчук – Материкін, Дука – Федоров – Андрущенко. Тренер – Дмитро Сумець; асистент – Олександр Соколов, Ігор Єдапін

Кидки: 30 (5 + 13 + 12 + 0) – 36 (14 + 6 + 11 + 5)
Штраф: 4 (0 + 0 + 2 + 2) – 14 (4 + 4 + 6 + 0)

6 жовтня. Київ. Палац спорту. Без глядачів

«Сокіл» потішив дуже швидкою шайбою в ситуації, яка загалом вибивається з загальної канви протистоянь цих суперників. Хокеїсти «Кременчука» вочевидь погано увійшли в гру і якось зовсім легко дали увійти в свою зону Денисові Бородаю. А вже той вміло розіграв з Русланом Ромащенком вихід два в один. Щоправда, так само легко як повели в рахунку, кияни й втратили перевагу. Вперше в грі опинившись у більшості, наші хокеїсти пропустили контратаку, яку завершив Владислав Брага. Більше того, наприкінці цієї більшості господарі ледь не пропустили вдруге, але в цій ситуації «Сокіл» врятував Богдан Дьяченко, котрий повернувся на лід, залікувавши пошкодження, у день свого 25-річчя. У першому періоді «Сокіл» мав ще одну більшість і знову найгостріший момент у цьому відізку створили суперники, проте Віталій Лялька переграти голкіпера господарів не зумів. Зате бездоганно капітан «Кременчука» кинув після передачі Богдана Середницького з-за воріт незадовго до першої перерви.

У другому періоді хокеїсти «Сокола» помилялися вже не так часто і цього разу, отримавши право грати в більшості, мали два прекрасних шанси відігратися. Проте в обох випадках Кирило Кучер був на висоті, а перед самою сиреною на другу перерву «Кременчук» врятував, піймавши на себе шайбу після кидка Артема Євсейчика, Лялька.

Майже ідеальні передумови для того, щоб вирівняти результат, у господарів були на старті третього періоду, коли команда Олега Шафаренка майже чотири хвилини поспіль грала в більшості. Та почалося все з того, що спершу Гліб Кривошапкін ледь не збільшив перевагу «Кременчука» на контратаці, а тривала осада воріт Кучера після того ефекту не дала.

Взагалі, відчувалося, що хокеїсти «Кременчука» за такої інтенсивної гри банально легше дихають, що є свідченням їх ліпшої функціональної готовності. На цей момент, звісно, бо наші хокеїсти зараз усе ще отримують в тренувальному режимі навантаження з прицілом на участь у Континентальному кубку. Втім, середній рівень індивідуальної майстерності хокеїстів «Сокла» одначе залишається вищим і це дозволяло нашій команді спонукати суперника до фолів, що врешті таки призвело взяття воріт Кучера. Шайбу в сітку, вдало зігравши на п’ятаку, спрямував Бородай. Надалі Денис мав дві нагоди, щоб узагалі стати героєм зустрічі, проте спершу він не зумів обіграти Кучера, об’їхавши ворота, а потім не використав вихід один в нуль. А найліпший шанс закрити гру мав за 40 секунд до сирени Віктор Захаров. Обігравши на дриблінгу двох суперників, Віктор викотився на побачення з Кучером, навіть хитнув воротаря, але останньої миті Кирило таки врятував команду.

В овертаймі ближчими до перемоги були хокеїсти «Кременчука». Всі шанси стати героєм зустрічі мав Лялька. Віталій виходив з Дьяченком один в нуль, а потім заробив на собі вилучення. Та голкіпер «Сокола» виявився у ці важкі хвилини непробивним. Як і виграв він трохи згодом для киян серію буллітів. Не пропустивши жодного з п’яти кидків, тоді як за «Сокіл» першим кидком відзначився Ромащенко.

Наступну гру «Сокіл» проведе вже через добу. Завтра, 7 вересня, починаючи з 18:00 граємо в Палаці спорту з «Тризубом».