«Кременчук» — «Сокіл» Київ. Анонс матчу

Сьогодні вони зійдуться  очному протистоянні на льоду київського Палацу спорту вже втретє в поточному сезоні. Попередніх дві зустрічі завершилися переконливими перемогами «Кременчука» – 3:0 у Києві та 5:2 на льоду їх рідного «Айсберга». Перед нинішнім матчем стан нашої команди не найліпший. Але труднощі мають згуртувати «Сокіл» і змусити зіграти так, щоб усі здивувалися.

3 грудня, субота. Початок — 18:00
Київ. Палац спорту
Трансляція – телеканал «Спорт 1» і Youtubе-канал ФХУ

Очні зустрічі в 2020-2022 роках

20 матчів, 13 перемог «Сокола» (11 — в основний час) – 7 перемог «Кременчука» (6 — в основний час), різниця шайб 59 — 53.

Бомбардири

«Сокіл»: Антон Рубан — 14, Андрій Міхнов — 5, Андрєй Смирнов — 4, Павло Голубич — 3, Алєксандр Павленко — 3, Антон Єлисеєнко — 3, Фелікс Морозов — 2, Єгор Курбатов — 2, Артур Чолач — 2, Богдан Ступак — 2, Умед Гільманов — 2, Віктор Андрущенко — 2, Денис Гончаренко — 2, Єгор Кузьменко — 2, Євген Фадєєв – 2, Даніл Давидов — 2, Роман Благий – 2, Дмитро Німенко — 2, Ярослав Панченко — 1, Ілля Олендренко — 1, Данило Коржилецький — 1.

«Кременчук»: Андрій Денискін — 7, Дмітрій Орлов — 6, Алєксандр Коробов — 5, Віктор Тютченко — 4, Ілля Казьянін – 3, Ілля Сеник — 3, Віталій Лялька – 3, Ніколай Кисельов — 2, Вадим Хришпенц — 2, Давид Григорян — 2, Давид Сібілевич — 2, Владислав Грицьких — 2, Всеволод Толстушко — 2, Єгор Серанов — 1, Ілля Бабрусєв — 1, Тимур Гриценко — 1, Антон Кошелєв — 1, Станіслав Баснєв – 1, Константін Забавін – 1, Богдан Середницький – 1, Гліб Кривошапкін – 1, Святослав Тимченко – 1.

Після поразки в попередньому матчі від «Дніпра» в Калуші наша команда має 30 очок і посідає в таблиці друге місце, маючи ті ж 30 очок і провівши на дві гри більше в порівнянні з херсонцями. «Кременчук» зіграв на один поєдинок менше за «Сокіл» і з 28-ма очками йде третім.

До нинішнього матчу «Сокіл» підходить без чотирьох гравців. Двоє випали через травми: оборонець Денис Гайдук з пошкодженням плеча вибув ще на початку зустрічі з «Дніпром» і наразі терміни його відновлення не визначені, а нападник Володимир Чердак травмував руку. Ще один захисник Андрій Григор’єв не гратиме, бо отримав дискваліфікацію за те, що штовхнув у попередньому поєдинку суддю. Нарешті нападник Сергій Бабинець як менеджер збірної України вирушив до Польщі на молодіжний чемпіонат світу. Такою була попередня домовленість із Федерацією хокею України, ще коли Сергій відновлював кар’єру гравця. Деструктивним елементам нашого хокею, для яких ігнорування інтересів національної збірної багато років було буденним явищем, цього не зрозуміти, але так є.  

Тренерський штаб молодіжної збірної України пішов «Соколу» на зустріч і дозволив відіграти два найближчих поєдинки (сьогоднішній і завтрашній проти «Берсерків») воротареві Савві Сердюку. В Польщу на чемпіонат світу він вирушить окремо від більшості хлопців, які виступають в Україні.

Кадрові труднощі, які спіткали нашу команду, змусили тренерський штаб вдатися до відчайдушних кроків. На лід у статусі гравця вирішив повернутися 39-річний асистент головного тренера «Сокола» Артем Бондарєв. Попереднього разу в статусі гравця Артем виходив на лід у джерсі нашої команди ще в фіналі чемпіонату України 2011 року.

У сьогоднішній зустрічі в складі «Сокола» будуть відсутні обидва найкращі бомбардири команди.

Найкращі бомбардири «Сокола» в чемпіонаті-2022/2023

23 (9+14) – Сергій Бабинець
21 (8+13) – Володимир Чердак
17 (5+12) – Роман Благий
15 (6+9) – Вадим Мазур
12 (8+4) – Василь-Юрій Качан
10 (7+3) – Валентин Алексюк

З лав «Кременчука» в молодіжну збірну України теж викликані двоє хокеїстів – нападники Тимофій Савицький і Давид Сибілевич. І вони теж долучаться поїдуть у Польщу після двох київських матчів.

Як відомо, в складі «Кременчука» теж є двоє старожилів – 42-річні оборонець Денис Ісаєнко і нападник Артем Гніденко, які раніше теж виступали за «Сокіл», вже розпочинали тренерську кар’єру, а з початком цього сезону з огляду на реалії нашого хокею повернулися в обойму. Сьогодні в них буде змога зіграти проти Бондарєва, який багато років був їх партнером у «Соколі» і національній збірній України.

Віталій Лялька зараз очолює список бомбардирів чемпіонату України, маючи по 23 очки з Сергієм Бабинцем. У той час, поки Сергій буде відсутній, Віталій має змогу трохи відірватися в цих перегонах.

Найкращі бомбардири «Кременчука» в сезоні-2022/2023

23 (13+10) – Віталій Лялька
20 (7+13) – Гліб Кривошапкін
18 (7+11) – Ілля Сеник
17 (2+15) – Денис Матусевич
11 (5+6) – Борис Андрющенко
10 (2+8) – Гліб Варава