Крига скресла: «Сокіл» виграв Матч пам’яті, вперше в сезоні перемігши «Кременчук»

Фантастичний Дьяченко, вражаюче жертовний Горлушко і максимальна командна згуртованість допомогли «Соколу» вперше в сезоні переграти «Кременчук». У матчі, який мав особливий статус, адже відбувався в пам’ять про полеглих за Україну ультрас різних спортивних клубів.

«Сокіл» (Київ) – «Кременчук» – 2:0 (1:0, 1:0, 0:0)

Шайби: 1:0 – Благий (Бондарєв, Слюсар, – подв. більш.), 19:49. 2:0 – Чердак (Качан, Бабинець, – більш.), 21:00

«Сокіл»: Дьяченко; Євсейчик – Бондарєв, Благий – Куцевич – Янішевський; Гайдук – Сисак, Чердак – Мазур – Бабинець; Полоницький – Горлушко, Говорушко – Качан – Слюсар; Жеребко – Вал. Алексюк – Костромітін. Тренер – Костянтин Сімчук; асистенти – Артем Бондарєв, В’ячеслав Тимченко

«Кременчук»: Кучер; Матвієнко – Ісаєнко, Лялька – Кривошапкін – Абаджян; Ігнатенко – Кругляков, С. Тимченко – Середницький – Брага; Максименко – Варава, Сеник – Федоров – Андрющенко; Гніденко – Материкін, Т. Савицький – Кривенко – Геворкян. Тренер – Олександр Савицький; асистент – Дмитро Сумець

Кидки: 19 (6 + 7 + 6) – 31 (8 + 13 + 10)
Штраф: 24 (6 + 10 + 8) – 18 (8 + 2 + 8)

19 лютого. Київ. Палац спорту

Сумна церемонія, яка передувала матчу, вочевидь трохи скутала команди на самому старті поєдинку. А загалом дебют матчу був за «Кременчуком». Гості тиснули на ворота Богдана Дьяченка, одного разу грали в більшості. І в ці важкі для «Сокола» миті пролунав сигнал повітряної тривоги. В коментарі після другого періоду нападник «Сокола» Володимир Чердак визнає, що ця пауза допомогла «Соколові» внести корективи в гру і повернутися на лід після півгодинної паузи в ліпшому стані. І хоч уже після поновлення гри «Сокіл» знову двічі грав у меншості, оборонялися господарі згуртовано. Наприкінці ж першої 20-хвилинки кияни вперше отримали змогу зіграти в більшості. Відразу подвійній. І нагодою скористалися сповна: за 11 секунд до сирени Роман Благий відкрив рахунок, а невдовзі після поновлення гри (15-хвилинної перерви між періодами не було) вже в форматі 5х4 представники другої ланки організували другий гол.

Найкритичніші миті «Сокіл» пережив наприкінці другого періоду, коли цілих три хвилини діяв у меншості. Однак кияни встояли. Просто фантастично у воротах відіграв Дьяченко. Не лише у цьому відрізку, звісно, а в грі загалом. Також безпрецидентною жертовністю в єдиноборствах і ловлячи шайбу за шайбою на собі, відзначився оборонець Олександр Горлушко, для якого матч проти колишньої команди вочевидь був особливою мотивацією.

«Сокіл» вперше в сезоні здолав «Кременчук», набрав 63 очки і вийшов у лідери за набраними очками. У «Кременчука» – 60 пунктів і дві гри в запасі.

«Кременчук» наступний поєдинок проведе 25 лютого вдома проти «Легіона». «Сокіл» теж завершить регулярний чемпіонат на кременчуцькому «Айсберзі», спареним виїздом проти «Берсерків» і нинішнього суперника. Але ці матчі відбудуться аж через два тижні – 4 і 5 березня.