«Київ Кепіталз» — «Сокіл». Анонс матчу

Сьогоднішній матч може увійти в історію. Як дата зародження принципового протистояння. «Київ Кепіталз» поки зіграли небагато матчів, але зухвалих заяв наробили так багато, що вистачить на кілька сезонів. Почнемо з того, що створений влітку колектив у промороликах відразу назвав себе головною командою Києва. Що ж, нехай. Тепер настав час доводити силу цих слів на льоду. Сьогодні, 10 жовтня, увечері команди вперше зійдуться на офіційному рівні.

Зауважимо, що «Сокіл» за чотири дні до матчу звертався до суперників з проханням про перенесення поєдинку. Через те, що вже через три доби маємо стартувати в Континентальному кубку. А попереду – півтори тисячі кілометрів дороги, яку доведеться подолати автобусом. Виїжджати маємо 11 жовтня на світанку. Відповідно часу на відновлення у хокеїстів буде вкрай мало. На жаль, тренерський штаб «Кепіталз» на поступки не пішов, мотивувавши це тим, що не хоче отримувати 12-денну паузу між матчами. Що ж, доведеться тепер перемагати сусідів удома і відразу їхати за міжнародними звитягами до Белграда.

«Київ Кепіталз» — «Сокіл» (Київ)

10 жовтня, вівторок. Початок — 18:00

Київ. Палац спорту

Трансляція: «Спорт 1», «Спорт 3», Youtubе-канал ФХУ

22 вересня, незадовго до старту нового чемпіонату, «Київ Кепіталз» і «Сокіл» зустрілися в товариському матчі. Його свідки були здивовані гостротою й жорсткістю протистояння, яке мало походило на звичайний спаринг. Навіть у поєдинку без турнірної ваги суперники не збиралися поступатися одне одному. І врешті матч завершився нічиєю. При цьому дві шайби після помилок оборонця суперників Павла Тарана наша команда закинула в меншості.

Оскільки протокол цього поєдинку в повному вигляді раніше не подавався, публікуємо його зараз.

«Київ Кепіталз» – «Сокіл» Київ – 4:4 (2:3, 1:1, 1:0)

Шайби: 0:1 – Бородай (Ромащенко), 05:00. 1:1 – Куцевич (Дворник, – більш.), 08:48. 1:2 – Захаров (менш.), 10:00. 2:2 – Дворник (Панченко, Черненко, – більш.), 10:53. 2:3 – Слюсар (Бородай, – більш.), 15:20. 3:3 – Куцевич (Моксунен), 20:45. 3:4 – Чердак (Бородай, – менш.), 34:14. 4:4 – Панченко (Моксунен, Куцевич), 40:20

«Кепіталз»: Бабік; Моксунен, Рябенко, Хонін, Дяченко, Сірченко, Таран, Сичинський; Куцевич, Черненко, Секірко, Тищенко, Утукін, Панченко, Дворник, Койда, Валькун, М. Олійник, Плесовських, Лапко

«Сокіл»: Петров; Філімонов – Толстушко, Благий – Захаров – Бабинець; Євсейчик – Полоницький, Чердак – Качан – Разумов; Явний – Гайдук, Слюсар – Ромащенко – Бородай; Говорушко – Собченко – Жеребко

Старт чемпіонату виявився для «Кепіталз» неоднозначним. У стартовому матчі команда несподівано поступилася 1:3 на льоду київського Палацу спорту херсонському «Дніпру». Точніше, такий результат не дивував би, однак «щуки» протягом двох тижнів перед стартом через проблеми з заливкою льоду в одеському Палаці спорту змушені були вести підготовку виключно на землі. Час показав, що підготували команду Олександр Бобкін і Руслан Борисенко чудово.

«Кепіталз» за невдачу довелося реабілітовуватися в наступних поєдинках з аутсайдерами: спершу вони перемогли 10:0 «Тризуб», а позавчора здолали у Вінниці 6:0 «Берсерків». Однією з головних дійових осіб у цих матчах був екс-нападник «Сокола» Ярослав Панченко, котрий з урахуванням національного Кубка зробив на старті поточного сезону вже два покери. Немає сумнівів, що вмотивованим Ярослав вийде й на матч проти колишньої команди. Панченко не приховує, що засмутився після рішення тренера Олега Шафаренка відправити його в оренду в БСФК наприкінці 2021-го. Невдовзі після того була війна, переїзд нападника в Литву і повернення до Києва, але вже не в «Сокіл». Безсумнівно, сьогодні Ярослав спробує нагадати про себе колишньому тренерові якісною грою.

Найкращі бомбардири «Кепіталз» у чемпіонаті України-2023/2024

8 (5+3) – Ярослав Панченко
6 (2+4) – Микола Дворник
5 (3+2) – Данило Тищенко
5 (1+4) – Сергій Черненко
5 (0+5) – Еету Моксунен
4 (2+2) – Микита Олійник
4 (2+2) – Євген Секірко
4 (0+4) – Владислав Куцевич

«Сокіл» виграв усі три стартових поєдинки чемпіонату із загальним рахунком 23:2. Наша команда найбільше забила і найменше пропустила. Воротар Олег Петров обидва матчі (проти «Берсерків» і «Тризуба») завершив шатаутами, його колега Богдан Дьяченко став головним героєм Класичного дербі проти «Кременчука». Воротарська бригада «Сокола», безперечно, найсильніша в українській лізі.

Поряд із тим, забивати в нас теж є кому. Разом із вище згадуваним Панченком на вершині бомбардирського реєстру чемпіонату два гравці «Сокола» – Денис Бородай і Сергій Бабинець. Треба зважити, що Олег Шафаренко зараз перебуває в активному пошуку ідеальних поєднань ланок. Той же Бабинець виходить зі звичними для попереднього сезону партнерами за трійкою Володимиром Чердаком і Вадимом Мазуром лише епізодично.

Насправді дуже цікаво, як саме сьогодні чинитиме тренер нашої команди: налаштовуватиме підопічних боротися на максимумі і виставить найоптимальніший склад чи спробує приберегти когось із лідерів перед вояжем у Сербію?

Найкращі бомбардири «Сокола» в чемпіонаті України-2023/2024

8 (6+2) – Денис Бородай
8 (3+5) – Сергій Бабинець
6 (4+2) – Володимир Чердак
6 (1+5)
– Роман Благий
6 (1+5) – Максим Разумов
4 (1+3) – Ігор Слюсар
3 (3+0) – Віктор Захаров
3 (2+1) – Руслан Ромащенко
3 (0+3) – Микита Полоницький
3 (0+3) – Вадим Мазур