Нещаслива Одеса. Втретє програємо «Дніпру» на його льоду

Виснажений втомою і втратою через хворобу і травми восьми гравців «Сокіл» зазнав першої поразки в 2024 році. Втретє в сезоні на тимчасово рідному льоду одеського Палацу спорту нас переграє херсонський «Дніпро».

«Дніпро» (Херсон) – «Сокіл» (Київ) – 2:1 (0:1, 1:0, 1:0)

Шайби: 0:1 – Толстушко (Бабинець, В. Мазур, – більш.), 19:00. 1:1 – Варава (Масюк, Кобильник, – подв. більш.), 26:45. 2:1 – Сидоренко (Портний, Ратушний), 53:39

«Дніпро»: Захарченко; Варава (2) – Ратушний; Сидоренко – Крикля – Стецюра; Бортников – Вал. Алексюк, Омельчук – Цюра – Кобильник; Абдуллаєв – Стоцький, Сапожник – Пойманов – Масюк (2); Яценко, Портний. Тренер – Олександр Бобкін

«Сокіл»: Петров; Римар – Толстушко, Благий – В. Мазур – Бабинець; Янішевський – Полоницький, Жеребко – Бондарєв (5) – Бородай (2); Філімонов – Горлушко (4), Собченко – Качан – Слюсар. Тренер – Олег Шафаренко

Кидки: 28 (11 + 7 + 10) – 22 (13 + 3 + 6)
Штраф: 4 (2 + 2 + 0) – 13 (0 + 6 + 7)

27 січня. Одеса. Палац спорту

Найбільші побоювання напередодні цього матчу викликав фізичний стан гравців «Сокола». Вже наступного дня після переможного матчу з «Кепіталз» наші хокеїсти вирушили в автобусну мандрівку в Одесу, щоб всього через добу вийти на лід місцевого Палацу спорту на матч проти «Дніпра». То за умови, що лазарет «Сокола» переповнений: вдома залишилися травмовані Ромащенко і Говорушко, хворі Володимир Алексюк, Гайдук, Чердак, Захаров, Разумов і Костромітін. Недобре почувалися і окремі гравці, які поїхали в Одесу.

У «Дніпра» втрат теж багато, але вони не такі знакові. У лазареті команди – оборонець Микита Лєсніков і форвард Максим Курах (у них травми), воротар Валентин Попережай, захисник Руслан Бойко, нападники Ілля Щербак та Арсен Олійник (усі з хворобою). Крім того, не треба забувати про ще одного форварда Дениса Наливайка, який отримав важку травму в дебютному матчі за «Дніпро» ще 19 листопада 2023-го.

Цей матч «Сокіл» провів у три повних ланки. Господарі активніше поєдинок почали, але стартовий натиск кияни витримали, а ближче до середини першого періоду перехопили перевагу. Відкрити рахунок нашій команді вдалося за хвилину до першої перерви, граючи в більшості. Єдине в першому періоді вилучення, причому чотирихвилинне, заробив на собі Всеволод Толстушко. І він же провів першу шайбу кидком від синьої лінії. Ефективність бригад більшості «Сокола» в двох останніх поєдинках вражає: три з чотирьох голів у ворота «Кепіталз» і теперішня одеська шайба Толстушка.

«Дніпро» відповів тією ж монетою на 27-й хвилині. Тільки більшість у «щук» була подвійною, але шайба у виконанні Гліба Варави вийшла дуже схожою на ту, яку провів його нинішній візаві та колишній партнер за «Кременчуком». Загалом другий період минув під акомпанемент домінування «Дніпра» і саме відрізок, у якому команди грали в форматі 5х3, задав грі тон. Наша команда витратила на оборону багато сил і не пропустила вдруге великою мірою тому, що надійно у воротах зіграв Олег Петров.

Значну частину третього періоду команди провели обережно. Навіть у ті миті, коли по разу грали в більшості. Шайбу, яка виявилася вирішальною в матчі, провів Микита Сидоренко. Форвард «Дніпра» прострілював зліва на Криклю. Воротар «Сокола» Олег Петров теж стежив за Іллею і трохи прорахувався – шайба, зачепивши щиток голкіпера, влучила у ближній кут.

Крикля свій основний вклад у перемогу зробив за три хвилини до завершення основного часу, коли його штовхнув на борт і заробив п’ятихвилинний штраф Артем Бондарєв. «Сокіл» намагався відігратися навіть у меншості, але, створивши біля воріт Едуарда Захарченка дві гольових нагоди, реалізувати їх не зміг. У заключному відрізку треба відзначити найперше бійцівські риси Олексія Янішевського, який, власне, був головною дійовою особою обох найгостріших ситуацій. Спершу він вибіг у контратаку і кидав по воротах. Захарченко з кидком впорався, але Денис Бородай, який першим встигав на добивання, мав перед собою відкритий кут. На жаль, у цій ситуації наш нападник не зміг влучити по шайбі. Ще в одному моменті шайбу після не то кидка, не то прострілу Янішевського міг підкоригувати у ворота Василь-Юрій Качан. Але йому теж трохи не пощастило.

Тож перед фінішним відрізком боротьба за першість у регулярному чемпіонаті сягає апогею. «Сокіл» лідирує з 56-ма очками в активі, має на дев’ять очок більше, ніж «Кепіталз». Але «монархи» мають у запасі три гри. «Дніпро» набрав 46 очок і йде третім, провівши ті ж 23 поєдинки, що й «Кепіталз». У «Кременчука» – 45 пунктів у 24-х матчах. Завтра, 28 січня, «міщани» прийматимуть «Кепіталз» і в разі перемоги заплутають ситуацію ще більше.