«Сокіл» – «Кременчук». Анонс матчу

«Сокіл» зіграє проти «Кременчука» вперше з тієї миті, як 16 вересня арені суперника «Айсберг» ми програли Кубок України. Ті драматичні 3:4 з блискучою грою голкіпера Богдана Дьяченка, який впорався з 43-ма із 47-ми кидків по своїх воротах, з дублем Всеволода Толстушка і камбеком суперників з рахунку 1:3 досі перед очима.

Толстушко, відзначившись у тому матчі, став першим гравцем за історію протистоянь цих суперників, кому вдалося забивати у воротах обох команд.

Нині Дьяченко святкує 25-річчя. Але не гарантія, що у воротах «Сокола» гратиме саме він. У період між фіналом Кубка і стартом Favbet ліги в «Соколі» з’явилися ще один кваліфікований воротар і досвідчений нападник – Олег Петров і Максим Разумов. Олег дебютував за нашу команду з шатаута в матчі з «Берсерками». Разумов сам не забив, хоча діяв дуже активно, з великим бажанням. Безперечно, один та інший – суттєве підсилення, яке може стати помітним якраз у таких матчах, на кшталт Класичного дербі нашого хокею.

«Сокіл» (Київ) — «Кременчук»

6 жовтня, п’ятниця. Початок — 18:00

Київ. Арена Палац спорту

Трансляція: телеканал «Спорт 1», Youtubе-канал ФХУ

Очні зустрічі в 2020-2023 роках

30 матчів, 17 перемог «Сокола» (14 — в основний час) – 13 перемог «Кременчука» (11 — в основний час), різниця шайб 82 — 80

Бомбардири

«Сокіл»: Антон Рубан — 14, Андрій Міхнов — 5, Володимир Чердак – 5, Андрєй Смирнов — 4, Павло Голубич — 3, Алєксандр Павленко — 3, Антон Єлисеєнко — 3, Роман Благий – 3, Олексій Янішевський – 3, Євген Говорушко – 3, Василь-Юрій Качан – 3, Фелікс Морозов — 2, Єгор Курбатов — 2, Артур Чолач — 2, Богдан Ступак — 2, Умед Гільманов — 2, Віктор Андрущенко — 2, Денис Гончаренко — 2, Єгор Кузьменко — 2, Євген Фадєєв – 2, Даніл Давидов — 2, Дмитро Німенко — 2, Владислав Куцевич – 2, Всеволод Толстушко – 2, Ярослав Панченко — 1, Ілля Олендренко — 1, Данило Коржилецький — 1, Вадим Мазур – 1, Іван Сисак – 1, Максим Жеребко – 1, Сергій Бабинець – 1

«Кременчук»: Віталій Лялька – 8, Андрій Денискін — 7, Дмітрій Орлов — 6, Алєксандр Коробов — 5, Віктор Тютченко — 4, Ілля Сеник — 4, Євген Абаджян – 4, Святослав Тимченко – 4, Ілля Казьянін – 3, Гліб Кривошапкін – 3, Владислав Брага – 3, Ніколай Кисельов — 2, Вадим Хришпенц — 2, Давид Григорян — 2, Давид Сібілевич — 2, Владислав Грицьких — 2, Всеволод Толстушко — 2, Богдан Середницький – 2, Єгор Серанов — 1, Ілля Бабрусєв — 1, Тимур Гриценко — 1, Антон Кошелєв — 1, Станіслав Баснєв – 1, Константін Забавін – 1, Денис Матусевич – 1, Борис Андрющенко – 1, Микита Кругляков – 1, Михайло Геворкян – 1, Дмитро Ігнатенко – 1, Гліб Варава – 1, Філіп Матвієнко – 1

Напередодні, невдовзі після стартового матчу нового чемпіонату проти «Берсерків» (10:0) тренер нашої команди Олег Шафаренко зізнався, що лише тепер почав бачити в діях підопічних контури тієї гри, яку він намагається прищеплювати.

Звісно, пошук триває. Це було помітно навіть у ході зустрічі проти харків’ян. Згадуваний уже Разумов з’явився на льоду з перших хвилин, у найрезультативнішому тріо попереднього сезону і недавнього кубкового турніру, разом із Володимиром Чердаком та Вадимом Мазуром. Сергій Бабинець, який звик діяти з вдома останніми, був переведений у нову ланку до Романа Благого і Віктора Захарова. В третьому періоді тренер поміняв Бабинця і Разумова місцями і це відразу вплинуло на Сергієву результативність. При цьому Благий і Захаров почувалися комфортно в різних варіаціях.

Бомбардири «Сокола» в чемпіонаті України-2023/2024

4 (0+4) – Роман Благий
3 (3+0) – Віктор Захаров
3 (2+1) – Денис Бородай
3 (1+2)
– Сергій Бабинець
2 (2+0) – Володимир Чердак
2 (1+1) – Ігор Слюсар
2 (0+2) – Вадим Мазур
2 (0+2) – Микита Полоницький
2 (0+2) – Максим Разумов
2 (0+2) – Руслан Ромащенко

У «Кременчука» в порівнянні з кубковим турніром новачків не додалося. Але змінилися поєднання окремих ланок. Так, у першій трійці нападу разом із лідерами Віталієм Лялькою та Глібом Кривошапкіним грав не Борис Андрющенко, а Артем Целогородцев. Як мінімум для самого Целогородцева такий тренерський хід виявився успішним: у матчі проти «Тризуба» (7:0) він зробив хет-трик і після першого туру очолив бомбардирські перегони чемпіонату. При цьому капітан команди Лялька, який після дублю в кубковому фіналі очолив історичний реєстр бомбардирів «Кременчука» в матчах з «Соколом», не закинув жодної шайби. Випадок для новітнього «Кременчука» майже унікальний.

Шатаутом у зустрічі проти «Тризуба» відзначився Данило Макаренко, номінально бекап Кирила Кучера. Проте хтозна, можливо, Дмитро Сумець сьогодні довірить місце у воротах якраз натхненному «сухарем» Макаренку?

Найкращі бомбардири «Кременчука» в чемпіонаті України-2023/2024

4 (3+1) – Артем Целогородцев
3 (1+2) – Гліб Кривошапкін
3 (1+2) – Гліб Варава
2 (1+1) – Святослав Тимченко
2 (0+2) – Віталій Лялька
2 (0+2) – Денис Матусевич