«Сокіл» – «Легіон». Анонс матчу

Цим поєдинком 31-й національний чемпіонат України остаточно повертається після тривалої перерви, пов’язаної з турне студентської збірної України в Північну Америку. І якщо «Легіон» 14-15 січня проводив два поєдинки проти «Києва», то ті гравці «Сокола», які не були задіяні в поїздці в Канаду і США, впродовж місяця в київському Палаці спорту виключно тренувалися. При цьому інтенсивність тренувань, які за відсутності головного тренера і асистента наставника національної збірної Костянтина Сімчука вели Артем Бондарєв і В’ячеслав Тимченко, була дуже високою. Якість проведеної роботи зможемо оцінити через лічені години, коли «Сокіл» проведе п’ятий у сезоні поєдинок проти «Легіона».

«Сокіл» (Київ) – «Легіон» (Калуш)

27 січня, п’ятниця. Початок — 14:00
Київ. Палац спорту
Трансляція – телеканал «Спорт 1» і Youtubе-канал ФХУ

Баланс зустрічей суперників

4 матчі, 4 перемоги «Сокола», різниця шайб 22 – 6

Бомбардири

«Сокіл»: Василь-Юрій Качан – 4, Олексій Янішевський – 3, Гавриїл Сімчук – 2, Валентин Алексюк – 2, Володимир Чердак – 2, Євген Говорушко – 2, Роман Благий – 2, Сергій Бабинець – 1, Вадим Мазур – 1, Андрій Григор’єв – 1, Артем Євсейчик – 1, Максим Жеребко – 1

«Легіон»: Руслан Ромащенко – 2, Віктор Захаров – 2, Павло Таран – 1, Олег Паламарчук – 1

Маючи 42 очки після 18-ти матчів в активі, наша команда очолює турнірну таблицю. Переможна серія «Сокола» налічує чотири матчі. Також усі чотири рази наші хокеїсти в попередніх зустрічах перемогли «Легіон». Причому кияни в цих матчах демонстрували пристойну результативність, закинувши калушцям у перших трьох іграх по п’ять шайб, а в попередній, яка відбулася 19 грудня – сім.

В сьогоднішньому матчі в складі «Сокола» може зіграти три учасники північно-американського турне: оборонець Іван Сисак, нападник Вадим Мазур і новачок команди, орендований у «Харківських Берсерків» воротар Богдан Дьяченко.

Також дебютувати за «Сокіл» сьогодні має нападник Владислав Куцевич.

У лазареті «Сокола» наразі перебуває двоє хокеїстів і в обох схожі, але з різним ступенем важкості травми плеча у наслідок удару в борт. Оборонець Денис Гайдук, перенісши операцію, вже поступово втягується в тренувальний процес. Але його офіційне повернення на лід після отриманої ще 29 листопада в матчі з «Дніпром» травми відтерміновується. Натомість нападник Василь-Юрій Качан отримав пошкодження схожого характеру, але не настільки важке, в тренувальному режимі. Він не тренується вже десять днів і вочевидь у трьох найближчих поєдинках теж не зіграє.

Зате повертається на лід з обережним оптимізмом, знову відновившись після проблем з паховими кільцями, нападник Ігор Слюсар. Побажаємо Ігореві стійкості.

Найкращі бомбардири «Сокола» в чемпіонаті-2022/2023

27 (9+18) – Роман Благий
26 (11+15) – Володимир Чердак
24 (10+14) – Сергій Бабинець
20 (9+11) – Василь-Юрій Качан  
20 (7+13) – Вадим Мазур

«Легіон» після невдалого старту регулярного чемпіонату останнім часом набрав вражаючих обертів. Команда Альберта Шафікова і Сергія Вітера виграла шість поєдинків поспіль, причому в цій серії знайшлося місце не лише звитягам над «Києвом» (їх три) і «Берсерками» (дві), а й «Кременчуком». Завдяки цьому спурту калушці після 20-ти матчів мають 29 очок, впевнено посідають четверте місце і відстають від третьої позиції на десять пунктів. Правда, херсонський «Дніпро», який замикає трійку, зіграв відразу на чотири матчі менше.  

Провідна трійка нападників «Легіона» Луговий – Захаров – Ромащенко набрала в сумі 91 очко і входить у топ-4 бомбардирів ліги. З Ромащенком на вершині. При цьому Владислав Луговий є лідером серед асистентів чемпіонату.

Провідні гравці «Легіона» перебувають у топі інших рейтингів. Скажімо, капітан Віктор Захаров – лідер за статистикою виграних вкидань (178 зі 314-ти, 63,82%). Також варто згадати, що оборонець Павло Таран перебуває на вершині рейтингу за кількістю штрафних хвилин – 96.

Найкращі бомбардири «Легіона» в чемпіонаті-2022/2023

33 (15+18) – Руслан Ромащенко
31 (8+23) – Владислав Луговий
27 (14+13) – Віктор Захаров
16 (1+15) – Валентин Сірченко
15 (5+10) – Андрій Кривоножкін