«Сокіл» – «Легіон». Анонс матчу

Якщо наслідки нічної атаки по об’єктах критичної інфраструктури не виявляться надто складними і якщо московити не надумають продовжити терористичні акти впродовж нинішнього дня, то команди в нинішньому сезоні проведуть уже четвертий поєдинок. Перші три мали багато спільного: кожен минув за великої переваги «Сокола» і завершувався перемогою киян, причому щоразу наша команда проводила у ворота «Легіона» по п’ять шайб.

«Сокіл» (Київ) – «Легіон» (Калуш)

19 грудня, понеділок. Початок — 14:00
Київ. Палац спорту
Трансляція – телеканал «Спорт 1» і Youtubе-канал ФХУ

Баланс зустрічей суперників

3 матчі, 3 перемоги «Сокола», різниця шайб 15 – 4.

Бомбардири

«Сокіл»: Василь-Юрій Качан – 3, Гавриїл Сімчук – 2, Валентин Алексюк – 2, Володимир Чердак – 1, Олексій Янішевський – 1, Євген Говорушко – 1, Сергій Бабинець – 1, Вадим Мазур – 1, Андрій Григор’єв – 1, Артем Євсейчик – 1, Роман Благий – 1.

«Легіон»: Руслан Ромащенко – 2, Віктор Захаров – 1, Павло Таран – 1.

«Сокіл» має 33 очки після 15-ти проведених матчів і посідає в таблиці поточне друге місце, відстаючи від «Кременчука» на один пункт. Правда, херсонський «Дніпро», який іде третім з 30-ма очками, провів відразу на чотири матчі менше. Іншими словами, нашій команді треба виправляти турнірну ситуацію.

Наразі в лазареті «Сокола» перебуває лише один хокеїст – оборонець Денис Гайдук, який переніс операцію на плечі і вибув на тривалий строк. Ще група гравців повернулася до лав клубу зі збірної. Причому складність ситуації полягає в тому, що не всі хокеїсти у національних командах тренувалися і грали. Як відомо, Сергій Бабинець виконував функції менеджера молодіжної збірної України на чемпіонаті світу в дивізіоні 1В, Артем Євсейчик – ті ж функції у поєднанні з діяльністю масажиста в національній збірній. Наразі тренери ще вагаються, чи хокеїсти, які не тренувалися майже два тижні, перебувають у достатніх кондиціях для участі в сьогоднішньому матчі. Рішення тренерський штаб прийме напередодні матчу.

Натомість оборонець Андрій Григор’єв і нападник Вадим Мазур, які повернулися з національної збірної, вже навіть встигли провести з «Соколом» недільне тренування. Щоправда, Григор’єв у нинішньому поєдинку команді не допоможе, оскільки ще має одну гру дискваліфікації. Натомість воротар Савва Сердюк після повернення з молодіжного чемпіонату світу у вчорашньому тренуванні участі не брав. Однак враховуючи, що Савва відіграв у чотирьох з п’яти поєдинків першості планети, проблеми з ігровою формою в нього точно немає.

Решта хокеїстів тренувалися на льоду київського Палацу спорту щодня, за винятком минулого четверга, коли російські покидьки вчинили масований ракетний обстріл і змусили українців сидіти в укриттях.

У сьогоднішньому матчі на тренерській лаві «Сокола» поряд із Костянтином Сімчуком може з’явитися колишній оборонець нашої команди і національної збірної України, а нині тренер ДЮСШ «Сокіл» В’ячеслав Тимченко, котрий допомагав Артемові Бондарєву вести тренувальний процес у той час, поки головний тренер знаходився в лавах національної збірної в статусі асистента Вадима Шахрайчука. Як відомо, сам Бондарєв поновив кар’єру гравця, вже провів у статусі граючого тренера два матчі і закинув в одному з них (проти «Берсерків») переможну шайбу.

Найкращі бомбардири «Сокола» в чемпіонаті-2022/2023

23 (9+14) – Сергій Бабинець
21 (8+13) – Володимир Чердак
19 (6+13) – Роман Благий
15 (6+9) – Вадим Мазур
13 (8+5) – Василь-Юрій Качан  

«Легіон» у нинішньому чемпіонаті виступає нестабільно. Незадовго до міжнародної паузи команда Альберта Шафікова і Сергія Вітера здобула сенсаційну перемогу над «Кременчуком» (4:3 Б), а незадовго до того поступилася «Києву» (1:3), команді, яка замикає таблицю. «Легіон» наразі посідає четверте місце, маючи в активі після 13-ти матчів 11 очок.

Колектив з Калуша має провідну першу ланку (Таран – Кугут, Луговий – Захаров – Ромащенко), на плечі якої лягають найвідповідальніші функції. Інші п’ятірки тягнуться за лідерами.

Провідні гравці «Легіона» перебувають у топі індивідуальних рейтингів. Скажімо, капітан Віктор Захаров – другий за статистикою виграних вкидань (124 зі 196-ти, 61,25%). Ліпший показник – 61,76% – має лише центрфорвард «Кременчука» Гліб Кривошапкін. Руслан Романщенко йде п’ятим у списку бомбардирів. Попереду лише Віталій Лялька («Кременчук»), Сергій Бабинець, Володимир Чердак і Гліб Кривошапкін. А ще варто згадати, що оборонець Павло Таран перебуває на вершині рейтингу за кількістю штрафних хвилин – 65.

Найкращі бомбардири «Легіона» в чемпіонаті-2022/2023

20 (8+12) – Руслан Ромащенко
15 (5+10) – Владислав Луговий
12 (4+8) – Віктор Захаров
8 (4+4) – Павло Таран
8 (4+4) – Андрій Кривоножкін