Третій похід за кубком. «Сокіл» — «Дніпро». Анонс матчу

Дочекалися! Сьогодні, 13 вересня, розпочинається нова яскрава пригода, новий хокейних сезон. Для нас цей сезон особливий, адже в його ході «Сокіл» святкуватиме 60-річний ювілей. Звісно, ми мріємо на честь такої дати максимально поповнити колекцію трофеїв. І похід за одним із них розпочинаємо вже сьогодні. Похід блискавичний, який передбачає участь максимум у трьох матчах. «Сокіл» наразі залишається єдиним володарем національного Кубка в історії. Цей трофей наша команда забирала в обох розіграшах – у 2007-му і 2022-му. Звичайно, нікому не збираємося віддавати чашу й зараз. Тож до бою!

«Сокіл» Київ — «Дніпро» Херсон

13 вересня, середа. Початок — 14:00

Кременчук. Арена «Айсберг»

Трансляція: «Спорт 1» / «Спорт 3» і Youtubе-канал ФХУ

Очні зустрічі

24 матчі, 19 перемог «Сокола» (16 — в основний час) – 5 перемог «Дніпра» (4 — в основний час), різниця шайб 103 — 50

Бомбардири

«Сокіл»: Антон Рубан — 12, Алєксандр Павленко — 10, Андрій Міхнов — 8, Роман Благий – 6, Вадим Мазур – 5, Сергій Бабинець – 5, Данило Коржилецький — 4, Андрєй Смирнов – 4, Олексій Янішевський – 4, Ярослав Панченко — 3, Денис Гончаренко — 3, Віктор Андрущенко – 3, Антон Єлисеєнко – 3, Єгор Мажуга – 3, Артем Бондарєв – 3, Володимир Чердак – 3, Богдан Ступак — 2, Фелікс Морозов — 2, Ігор Слюсар – 2, Дмитро Німенко — 1, Алєксєй Платонов — 1, Олексій Сиротенко — 1, Умед Гільманов — 1, Ілля Олендренко — 1, Владислав Сушков — 1, Антон Васильєв — 1, Андрєй Алексєєв – 1 , Міхаіл Рибалко – 1, Єгор Кузьменко – 1, Михайло Сімчук – 1, Валентин Алексюк – 1, Володимир Алексюк – 1, Олександр Горлушко – 1, Василь-Юрій Качан – 1, Іван Сисак – 1, Владислав Куцевич – 1

«Дніпро»: Платон Попов – 7, Віталій Кірющенков — 4, Алєксєй Зайцев — 3, Сергій Стецюра – 3, Олександр Койда – 3, Данило Тищенко – 3, Антон Крисанов — 2, Кирило Бондаренко – 2, Микола Дворник – 2, Артем Целогородцев – 2, Ілля Щербак – 2, Денис Бородай – 2, Сєрґєй Дорофеєв — 1, Святослав Тимченко — 1, Олексій Болотін — 1, Євгеній Гасников — 1, Богдан Панасенко — 1, Микита Кардашов — 1, Булат Хамматов — 1, Алєксєй Сєргєєв – 1, Артем Севанькаєв – 1, Микита Лесников – 1, Євген Ратушний – 1, Артем Гребеник – 1, Дмитро Кобильник – 1, Микита Сидоренко – 1

На груповій стадії Кубка України-2023 команди проведуть по два матчі. Згідно з жеребом, крім нинішнього суперника, «Соколу» випало грати з новоствореним київським «Тризубом». Проте цілком зрозуміло, що якщо не станеться якогось дива, доля єдиної перепустки в фінал розіграється вже сьогодні. Херсонський «Дніпро» під керівництвом Олександра Бобкіна створив нам чимало труднощів у матчах попереднього регулярного чемпіонату, в яких «щуки» здобули над «Соколом» дві перемоги в шести матчах. Та й у півфінальній серії плей-оф, попри перемогу в трьох матчах, легше команді, яку очолював Костянтин Сімчук, не було. Всі зустрічі були сповнені гострої й жорсткої боротьби, з великою кількістю єдиноборств.

Звісно, на старті «Сокіл» виглядає могутнішим. У міжсезоння наша команда зберегла більшість героїв чемпіонського сезону і підсилила склад авторитетними за українськими мірками виконавцями. Зокрема нападником Денисом Бородаєм, одним із лідерів «Дніпра» зразка минулого чемпіонату. Натомість у складі «щук» опинився досвідчений Валентин Алексюк, котрий навесні здобув разом із «Соколом» четверте в своїй кар’єрі чемпіонство. Окрім Бородая, херсонці втратили оборонця Артема Гребеника, котрий виступатиме в другому дивізіоні чемпіонату Фінляндії, нападників Олександра Койду, Миколу Дворника і Данила Тищенка, котрі перейшли в «Київ Кепіталз», а також форварда Артема Целогородцева, який гратиме за «Кременчук». То зі знакових постатей зразка попереднього чемпіонату.

Натомість «Дніпро» зберіг каркас у вигляді лідерів – воротаря Едуарда Захарченка, оборонця Євгена Ратушного і нападника Дмитра Кобильника – з тренерами Бобкіним і Русланом Борисенком на чолі. Підготовку до чемпіонату «щуки» розпочали в серпні і провели за цей час один товариський матч – поступилися 2:6 «Кременчуку» (шайби на рахунку Анатолія Ревуки і Микити Сидоренка).

«Сокіл», який після річної паузи знову очолив Олег Шафаренко, підготувався якісніше в усіх розуміннях. Команда зібралася ще 20 липня і до початку серпня працювала в Києві на землі. З початком останнього місяця літа наші хокеїсти перейшли на лід, а 14 серпня виїхали на двотижневі збори в Польщу. Де провели п’ять спарингів з клубами топ-дивізіону місцевого чемпіонату. Так, всі ці матчі «Сокіл» програв, але було видно, як від поєдинку до поєдинку команда додає.

Перед офіційним стартом сезону в лазаретах обох команд по одному хокеїсту: у «Сокола» через отриману внаслідок влучання шайби під час заключного матчу в Польщі травму руки випав нападник Олексій Янішевський, а в «Дніпра» через пошкодження щелепи – оборонець Іоанн Роганов. Натомість тішить, що відновився після травми коліна і повернувся в основну обойму «Сокола» центрфорвард Віктор Захаров. Зірковий новачок, як відомо, через пошкодження не зміг поїхати на збори в Польщу, але зараз повернувся до складу і спробує здобути свій перший трофей із «Соколом».