Спорт і просвітництво. На вихідних у Києві відбудеться Меморіал Василя Фадєєва

Найближчими вихідними, 13-14 січня, на льоду київського Палацу спорту відбудеться Турнір з хокею пам’яті Василя Фадєєва серед юнаків 2013 року народження. За перемогу боротиметься шість команд: вінницький «Патріот», богуславські «Шершні», київська «Крижинка» два колективи школи «Сокола».

Василь Фадєєв – оборонець «Сокола» 70-х, який після завершення кар’єри гравця став культовим менеджером нашої команди і національної збірної України. Василь Митрофанович залишив цей світ 24 жовтня 2013-го, 63-річним.

Власне, сам Меморіал має на меті не лише підтримку дитячо-юнацького хокею в час війни, а й несе просвітницьку місію. Адже в історії нашої країни чимало людей, які залишалися в затінку, але чиїми зусиллями трималися наплаву цілі галузі. Василь Фадєєв був такою людиною в хокеї.

З цієї миті хокейний клуб «Сокіл», дитячо-юнацька школа з хокею «Сокіл» разом з громадською організацією «Культура та спадщина України» започатковують меморіальну ініціативу з повернення імен видатних спортовців та тренерів, що зробили Київ відомим та знаним у світі.

Старт цій ініціативі дасть саме Меморіал Василя Фадєєва. В його ході в Палаці спорту буде проведена фотовиставка, на якій можна переглянути чимало унікальних світлин з особистої колекції сім’ї Фадєєвих та легенд «Сокола».

«З самого дитинства  чула від багатьох дітей та дорослих: «Мені б такого батька як твій!» і це було цілком зрозуміло, бо мій тато дійсно був надзвичайним. Як і життя поруч із ним. Як і люди, що його оточували, як і справа всього його життя – український хокей. Щиро вдячна всім друзям, колегам і продовжувачам справи перших київських хокеїстів за збереження клубного руху, за дитячі школи і змагання. Впевнена, що цей турнір буде гарною нагодою нашим юнакам зайвий раз вийти на лід київського Палацу спорту і продемонструвати свою майстерність. Сподіваюся, що наші плани про відкриття київського залу спортивної слави та команди ветеранів хокею будуть здійснені вже цьогоріч», – каже донька Василя Фадєєва Олена Фадєєва, співорганізатор турніру, представниця організації «Культура та спадщина України»

«Василь Фадєєв – видатна для українського хокею і клубу «Сокіл» постать, – додає директор ДЮСШ «Сокіл», іменитий в минулому воротар «Сокола» і національної збірної України Костянтин Сімчук. – Я не застав часів, коли Василь Митрофанович сам грав за нашу команду, але виступав у «Соколі» і збірній України, де Фадєєв був менеджером. Для Митрофановича не існувало поняття «неможливо». Він вирішував усі питання життєдіяльності команди і допомагав гравцям у побуті. Як йому це вдалося, не уявляю. Проте знаю, що Фадєєв міг знайти контакт з київською владною елітою. Завдяки цьому клуб «Сокіл» попри всі труднощі залишався на висоті в непрості 90-ті й на початку 2000-х років. Завдяки Василю Митрофановичу ми тоді не загубили наш легендарний клуб».

Меморіал Фадєєва стартує 13 січня о 15:30.